Natjecanja iz engleskog jezika u 2022./2023.
Autor: Dajana Vinkovi, 12. 6. 2023.

Ova školska godina pru緄la je našim u鑕nicima i u鑕nicama i njihovim nastavnicama nekoliko izvannastavnih aktivnosti i prilika za natjecanja u provjeri znanja i sposobnosti te kreativnog izra綼vanja na stranom, engleskom jeziku.

Rb.

Datum/(rok)

i mjesto

Naziv natjecanja

Sudionici

(broj)

Mentori

1.

(rok) 30.09.2022. (petak)

online

Profil ''Jezici oboga鎢ju 緄vot!'' (Kako su strani jezici obogatili vaš 緄vot?)

4.A, 4.E, 5.A, 5.C, 5.D, 7.C, 7.E

5.

(rok) 30.04.2023. (nedjelja)

online

Oxford Publishing and ALFA ''Our Future, Our School'' (What will schools be like in 2050?) writing and drawing competition

5. A, 5.C, 5.D, 7.C

Broj: 5

Anna Maria Popovi

Zajedno sudionika (u鑕nika i u鑕nica):

161

Kao što ste mo綿a 鑙tali ( http://os-ikukuljevica-belisce.skole.hr/?news_hk=1&news_id=692&mshow=884#mod_news ) i primijetili, u prvom polugodištu u rujnu 2022. više razreda OŠ Beliš鎒 i PŠ Veliškovci zajedno sa svojim nastavnicama stranih jezika i mentoricama: Lucijom Begonja, Ingom Jurlina, Anna Mariom Popovi, Tanjom Vu鑛ovi ve su tradicionalno obilje綼vali Europski dan jezika, ovaj put porukama u/na bocama, porukama mira. Spomenuli smo da smo uz obilje綼vanje sudjelovali u nagradnom natje鑑ju nakladnika Profil Klett pod nazivom ''Jezici oboga鎢ju 緄vot!'' sa našim kratkim video uratkom. Jako smo sretni da su nas za ''kreativnost, volju i trud'' nagradili  kodom za pristup ''novoj, digitalnoj knji緉ici Oxford University Press-a u trajanju od mjesec dana''! Zajedno sa još jednim kodom, koji je osvojila nastavnica Anna Maria Popovi sudjelovanjem u online predavanju OUP ''Read your way to better English'', ''Dodatna nastava engleskog jezika u鑕nika 5. razreda'' imala je mogu鎛ost dva mjeseca koristiti digitalnu knji緉icu OUP tijekom svojih aktivnosti. Drago je nama da i Nacionalna povjerenica RH za Europski dan jezika, Ljiljana Kolar Pantaler, za sudionike u ''EDL 2022'' ve je predbilje緄la materijale za ''EDL 2023''!

U drugom polugodištu, u vrlo kratkom roku u鑕nici 5. razreda, Luka Crn鑕vi i Leon Ranogajec, i u鑕nice 7. razreda, Lana Petranovi, Iva Vinceti i Nikolina 產ja, kreativno su se izrazili/e pisanjem i slanjem svojih vlastitih pri鑑 u sklopu ''HUPE in Storyland - 3rd National Writing Competition 2022-2023''. Zainteresirane srda鑞o pozivamo da odvoje trenutak i da u緄vaju u radovima i pri鑑ma na engleskom nadarene djece osnovnih i srednjih škola diljem Hrvatske: https://hupe.hr/images/mini_newsletter/StoryLand-2023.pdf Ubudu鎒, više mo緀te saznati i na web stranici HUPE-a (Hrvatsko udru緀nje profesora engleskog jezika): https://www.hupe.hr/index.php/competition . Nama je posebno drago da HUPE nagradilo je trud i kreativnost naših u鑕nika i u鑕nica primjerkom izdanja knjige sa svim pri鑑ma pod naslovom ''HUPE in the Story Land 2023'' (dostupan u školskoj knji緉ici). Zahvalni smo HUPE branch Osijek predsjednici Adrijani Ro綿ijevac i voditeljici 甋V-a Alenki Taslak na pomo鎖 oko preuzimanja knjige.

Jedna od novosti ove školske 2022./2023. godine je bila da u sije鑞ju uz u鑕nike i u鑕nice 8. razreda i u鑕nici i u鑕nice 7. razreda mogli/e su sudjelovati u školskom natjecanju iz engleskog jezika. U velikom broju na školskoj razini natjecalo se ukupno 31 u鑕nik i u鑕nica: 19 iz 7. razreda i 12 iz 8. razreda. Dovoljan broj bodova za poziv na 畊panijsko natjecanje u OŠ Višnjevac ostvarili su: David Drgali (8.B ) i Iva Vinceti (7.C) pa su krajem velja鑕 predstavljali našu školu na natjecanju koje se odr綼lo u OŠ Višnjevac. I ovim putem najbolje 鑕stitke njima i svim našim hrabrim i nadarenim jezi鑑rima, njihovim obiteljima i nastavnicama i mentoricama.

Krajem travnja Express Publishing u suradnji sa Alfa izdava鑛om ku鎜m pripremili su me饀narodno natjecanje u pisanju i crtanju pod naslovom ''Our Future, Our School''. O pojedinostima, pitanjima koja su potakla u鑕nike i u鑕nice na razmišljanje i maštu te naravno djeci atraktivnim nagradama mo緀te pro鑙tati ovdje: https://alfaportal.hr/engleski-jezik/The-criteria-and-the-steps-of-the-contest.pdf

Iz naše škole prijavilo se petoro u鑕nika i u鑕nica: 5. razrede predstavljali su Luna Gelen鑕r, Gloria Popovi, Dominik 苪tuk i Jan Srši te Klara 萢kali iz 7. razreda. Svi su sudionici dobili utješne nagradice za koje su se pobrinule predstavnice Alfe: Tihana Paulik (Alfa uredništvo za engleski) i Janja Vakula (Alfa predstavnica). Hvala!

Još jednom zahvaljujemo se i 緀limo puno uspjeha:

- svim sudionicima i njihovim obiteljima,

- stru鑞om aktivu: nastavnicama, 鑜anovima povjerenstva i mentoricama,

- stru鑞oj slu綽i naše škole te svim spomenutim organizatorima na svim prilikama, materijalima i nagradama i pomo鎖 oko sudjelovanja/ provedbi navedenih aktivnosti.

Veselimo se novim idejama i natjecanjima u sljede鎜j školskoj godini!

Aktiv stranih jezika,

voditeljica aktiva mgr Anna Maria Popovi