U鑕nik Fran Zamaklar osvojio nagradu za najljep筫 pismo
Autor: Dajana Vinkovi, 16. 4. 2012.

Završeno je nacionalno natjecanje mladih za najljepše pismo u organizaciji Hrvatske pošte u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje. U mnoštvu pristiglih pisama stru鑞o povjerenstvo odabralo je najljepše radove na temu: Napiši omiljenom sportašu/sportašici pismo u kojem 鎒š objasniti što tebi zna鑕 Olimpijske igre.

Natjecanje koje se u svijetu odr綼va 41. put na inicijativu Svjetske poštanske unije, ve se niz godina provodi i u Hrvatskoj zahvaljuju鎖 uspješnoj suradnji Hrvatske pošte i Agencije za odgoj i obrazovanje. Ovogodišnja tema je odabrana zato što se ove godine od 27. srpnja do 12. kolovoza odr綼vaju Olimpijske igre u Londonu. Cilj teme je podizanje svijesti o va緉osti olimpijskog duha te stvaranje boljeg svijeta uz pomo sporta promicanjem univerzalnih vrijednosti izvrsnosti, prijateljstva i poštovanja.

Pobjednik, Fran Zamaklar, u鑕nik šestog razreda OŠ Ivana Kukuljevi鎍 iz Beliš鎍, osvojio je povjerenstvo svojim pismom. „Pisac pisma se obra鎍 svom najdra緀m sportašu Ivici Kosteli鎢, iako se bave razli鑙tim sportovima, jer bi i on htio dose鎖 najve鎒 sportske uspjehe i popeti se na pobjedni鑛o olimpijsko postolje. Fran Zamaklar vrlo lijepo i razlo緉o govori o svojoj vezanosti za sport, zašto mu je va綼n, zašto voli sport „s kojim se smiješ i pla鑕š, odrastaš i zaljubljuješ“. Ono što odabire kao dodatni poticaj, o鑙, suze i smijeh olimpijskog pobjednika, govori o njegovoj neposrednosti, iskrenosti, ali i vjeri da su svijet sporta i Olimpijske igre idealan na鑙n da se piše i misli, sanja o univerzalnim vrijednostima, prijateljstvu i poštovanju.“, potpisuju 鑜anovi stru鑞og povjerenstva sastavljenog od viših savjetnika iz Agencije za odgoj i obrazovanje. Ovo 鎒 pismo predstavljati Hrvatsku na 41. me饀narodnom natjecanju za najljepše pismo u organizaciji Svjetske poštanske unije. Osim pisma pobjednika, 鑜anovi povjerenstva izdvojili su još sedam radova koji su se istaknuli svojom kvalitetom. Kao nagradu za ulo緀ni trud i kreativnost, Fran je osvojio jednodnevni izlet bilo gdje u Hrvatskoj zajedno sa svojim cijelim razredom, a vrijedne nagrade o鑕kuju i ostale marljive natjecatelje koji su se plasirali u prvih osam mjesta.

Izvor: posta.hr