Posjet u鑕nika 8.razreda Vukovaru
Autor: Dajana Vinkovi, 16. 11. 2022.

Naši su u鑕nici 8.razreda u ponedjeljak 14.11.2022. prisustvovali jednodnevnoj terenskoj nastavi Povijesti u sklopu projekta „Posjet u鑕nika osmih razreda Vukovaru, a koji je organizirala i financirala javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“.

U sklopu projekta u鑕nici su pri dolasku poslušali predavanje Domovinski rat nakon 鑕ga su u pratnji vodi鑑 Olivera obišli memorijalna mjesta u Vukovaru – Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put (Put spasa), Mjesto sje鎍nja „Vukovarska bolnica 1991.“, Memorijalno groblje 緍tava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ov鑑ra, masovna grobnica na Ov鑑ri, Velepromet, Vukovarski Vodotoranj te Borovo Commerce.

Nakon posjeta memorijalnim lokacijama u鑕nici su obišli izlo綽eni prostor Memorijalnog centra s naglaskom na Bitku za Vukovar, a 鑙ji je obilazak stru鑞o predvodio pukovnik Marin Ivankovi. U鑕nici su tijekom boravka u Memorijalnom centru uz doru鑑k imali osiguran i ru鑑k te lunch paket za povratak. Nakon ru鑛a uslijedile su Škola mira i kviz znanja, a na kojemu je naša škola, koju su predstavljali u鑕nici Dominik 萿nko 8.d i Lovro Mikuli 8.c, osvojila 1. mjesto i diplomu.

Za kraj je uslijedio obilazak Gradskog muzeja Vukovar, Muzeja vu鑕dolske kulture i Crkve sv. Filipa i Jakova.

Tea Gali