eTwinnig projekt - "Our courage is our language"
Autor: Dajana Vinkovi, 8. 2. 2022.

Engleski jezik je jedan od najraširenijih jezika i postao je dio obveznog školskog kurikuluma gotovo u cijelom svijetu. Me饀tim, teško je na鎖 nekoga s kime bi u鑕nici vje綽ali. Cilj projekta, u koji su uklju鑕ni u鑕nici naše škole, je sadr綼je u鑙niti izazovnijima i motiviraju鎖ma, daju鎖 u鑕nicima priliku da upoznaju svoje vršnjake iz druge zemlje uz zabavne govorne aktivnosti. Poti鑕 se i uporaba engleskog jezika u stvarnom komunikacijskom kontekstu. Osnovna ideja ovog projekta je stvoriti pravu povezanost i prijateljstvo izme饀 partnerskih u鑕nika i nastavnika u mirnoj i motiviraju鎜j atmosferi.

Stvorit 鎒mo mješovite timove sastavljene od razli鑙tih zemalja. Slat 鎒 razglednice jedni drugima, pisati i 鑙tati pjesmu, obavljati igru uloga i na kraju napisati kuharicu. Ovaj projekt 鎒 tako餰r omogu鎖ti našim u鑕nicima da ostanu u kontaktu jedni s drugima, znaju i poštuju druga鑙ju kulturu, naglašavaju va緉ost korištenja tehnologije i Web 2.0 alata osim poboljšanja korištenja engleskog jezika.

Zemlje uklju鑕ne u projekt: Bugarska, Rumunjska, Poljska, Latvija, Litva, Turska, Hrvatska i Srbija

U鑕nici su dizajnirali logo i poster koji predstavljaju naš projekat ispred 8 鑜anica uklju鑕nih u projekt.

Najbolji logo su napravili u鑕nici iz Osnovne škole Talsi, Latvija.

Najbolji poster su napravili u鑕nici 4.c razreda Osnovne škole Ivana Kukuljevi鎍, Beliš鎒 koji 鎒 nas predstavljati u našem projektu. Bravo, za naše u鑕nike!

Kako i na koji na鑙n se projekt proveo mo緀te pogledati na mre緉oj stranici:

Nastavnica: Biljana Makoter Postru緄n