POVELJA GRADU BELI┢U ZA NAJ- AKCIJU 2021. GRADOVA I OP艻NA PRIJATELJA DJECE
Autor: Dajana Vinkovi, 12. 1. 2022.

Grad Beliš鎒 još je jednom potvrdio svoj status grada prijatelja djece – u Gradsku upravu stigla je Povelja za uspješno provedenu naj-akciju 2021. pod nazivom Slikovnica na otvorenom “U našemu šumarku”, koju dodjeljuje Središnji koordinacijski odbor akcije gradovi i op鎖ne – prijatelji djece. Me饀 mnoštvom prijavljenih projekata, upravo je beliš鎍nski ocijenjen kao jedan od najinovativnijih projekata namijenjen djeci za ovu godinu.

Rije je o prvoj slikovnici na otvorenom u Beliš鎢, koju je organizirao i realizirao Centar za kulturu Sigmund Romberg u suradnji s u鑙teljicom Karmen Soldo i u鑕nicima njenog 3.d razreda Osnovne škole Ivana Kukuljevi鎍 Beliš鎒. Slikovnica je postavljena na po鑕tku Dje鑚eg tjedna u listopadu ove godine, koji tradicionalno organizira Društvo Naša djeca Beliš鎒. U鑕nici 3. d, pod stru鑞im vodstvom svoje u鑙teljice Karmen, izradili su ilustracije za slikovnicu prema motivima predstave za djecu “U našemu šumarku”, autorice Ljiljane Sila餴. Tekst prve slikovnice na otvorenom napisala je Katarina Bošnjak.

Ovaj projekt, imao je za cilj potaknuti najmla餰 na 鑙tanje, ali i na boravak na otvorenom. Slikovnica je postavljena na pješa鑛oj ruti od Centra za kulturu, odnosno Osnovne škole, do Dje鑚eg vrti鎍 “Masla鑑k”, što mo緀te pogledati i u videozapisu na sljede鎒m linku: https://www.youtube.com/watch?v=4ClSThPHdk0. U鑕nici 3. d kao nagradu za svoj trud i kreativnost, sudjelovali su u tematski prigodnoj kreativnoj radionici u Centru za kulturu, koju je vodila Bojana Re鑙ca.