Izlo綽a u staklenim vitrinama Gradske knji緉ice Beli规e
Autor: Dajana Vinkovi, 9. 12. 2021.

Beliš鎍nske knji緉i鑑rke pozivaju sve zainteresirane da tijekom prosinca 2021. posjete Gradsku knji緉icu kako bi u knji緉i鑞im staklenim vitrinama pogledali dvije zanimljive male izlo綽e. Obje su organizirane u suradnji s u鑙teljicama Dajnom 衑rmešter i Anitom Korov iz Osnovne škole Ivana Kukuljevi鎍 Beliš鎒 koje su razrednice 2. c i 2. d razredu.

U jednoj vitrini mogu se pogledati likovni radovi u鑕nika 2. c razreda koji su naslikali svoje do緄vljaje iz Knji緉ice prilikom posjeta prošlog mjeseca. Tada su razgledali prostor Knji緉ice, pregledali razne knjige na dje鑚em odjelu te su saznali mnoge zanimljivosti o radu Knji緉ice. Uz to, pogledali su i zabavni crtani film namijenjen baš njihovom uzrastu.

Druga vitrina popunjena je predivnim papu鑙cama koje su izradile vrijedne mame i bake u鑕nika 2. d razreda. Izra餴vale su ih razli鑙tim kreativnim tehnikama kao što su heklanje, štrikanje i quilling i uspjele su napraviti prava mala remek-djela. Papu鑙ce su zapravo rezultat izvrsno osmišljenog kreativnog izazova koji je tematski vezan uz lektiru Maca papu鑑rica. Kreativne mame i bake u鑕nika 2. d razreda rado su se odazvale tom izazovu, koji je u鑙teljica Anita Korov osmislila s ciljem da svojim u鑕nicima na druk鑙ji na鑙n pribli緄 tu lektiru.

Posjetitelji koji do饀 pogledati ove izlo綽e zasigurno 鎒 se uvjeriti u maštovitost i kreativnost beliš鎍nskih u鑕nika i njihovih najbli緄h.

Izvor: beliš鎒.hr