Akcija "Zasadi stablo, ne budi panj"
Autor: Dajana Vinkovi, 22. 11. 2021.

U鑕nici naše škole sudjelovali su u provedbi akcije „Zasadi stablo, ne budi panj“ u koju nas je uklju鑙la Inkluzivna ku鎍 Zvono. Akcija je odr綼na tijekom mjeseca studenog u školskom dvorištu.

Za sudjelovanje u akciji pozvala nas je Ivan鑙ca Bulut iz Inkluzivne ku鎒 Zvono sadnjom nekoliko sadnica u školskom dvorištu. Pozivu su se odazvale nastavnice Lidija Tivanovac sa GLOBE grupom u鑕nika te nastavnica Renata Bla緀vi sa Eko grupom. Sadnice ukrasnog grmlja dovezene iz rasadnika Fuderer posa餰ne su u školskom dvorištu tijekom studenog. U organizaciji akcije pridru緄la nam se i pedagoginja Dajana Vinkovi, a u鑕nicima su pomogli  školski majstor, Damir Šerek te domar Goran Dojki u iskopavanju rupa i sadnji grmova. Uz ovu akciju GLOBE grupa od 10-tak u鑕nika posadila je i sadnice koje su ostavljene za jesensku sadnju iz projekta Bioraznolikost. Pored ukrasnih grmova posa餰ni su hrast, smreka, Judino drvo, tri javora, dvije vrbe te nekoliko grmova u cvjetnu gredicu.

萫sto se naše školsko dvorište pretvara u u鑙onicu tijekom nastave prirode i biologije pa stabla pru綼ju potrebnu zaštitu od sunca, ali upoznajemo i prepoznajemo brojne vrste biljaka koje tu rastu.

Volimo sudjelovati u akcijama sadnje stabala jer tako pove鎍vamo raznolikost vrsta (bioraznolikost) i doprinosimo dobrom izgledu našeg školskog dvorišta.

Lidija Tivanovac