Osnovna škola Ivana Kukuljevića Belišće

Priloženi dokumenti:

"VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 2"

VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 3

GRAD BELIŠĆE

Mjesec hrvatske knjige u PŠ Veliškovci
Autor: Dajana Vinković, 19. 11. 2021.

Ovogodišnja manifestacija održala se u okviru Godine čitanja, s temom "Hrvatski autori u Godini čitanja" i motom "Ajmo hrvati se s knjigom", šaljivo nas upućujući da se uhvatimo u koštac s knjigom i čitanjem.

U PŠ Veliškovci, odabrali smo jednog i jedinstvenog Darka Macana i njegove romane za djecu i mladež: Dlakovuk, Jadnorog, Pampiri, Djed Mrz, Trnoručica, Ljubožder. Knjige smo posudili iz Gradske knjižnice i čitaonice Belišće, kao i mnoge druge Macanove romane i stripove.

Čitateljski maraton "Minuta za čitanje" proveden je s učenicima 2., 3. i 4. razreda. Hvala učenicima i učiteljicama koje su se odazvale!

Čitali smo odlomke iz romana za djecu i mladež Darka Macana, kojemu smo poslali poveznicu na snimke čitanja - malo je reći da je bio iznenađen i oduševljen :)

Naša Klara Greman Vidaković također se odazvala te znakovnim jezikom uprizorila odlomak iz Pampira. Hvala!

U čast Darku Macanu, koji je poznat(iji) upravo po izradi stripova, raspisali smo nagradni natječaj za izradu stripa pod nazivom "Moćna Nora".

Nagradili smo stripove L. Gumbas, S. N. Jurkin i K. Turalija.

Svakako pogledajte kako izgleda kad profesionalac izrađuje strip - Darko Macan u Stripaonici.

Do idućeg Mjeseca hrvatske knjige, puno pozdrava iz PŠ Veliškovci!

Knjižničarka Iva Sopka