Obavijest o pripremama za po鑕tak nastave od 1. do 4.razreda
Autor: Dajana Vinkovi, 4. 5. 2020.

Dragi roditelji!

Prema Odluci Vlade Republike Hrvatske, od 11.svibnja 2020. otvaraju se škole za u鑕nike ni緄h razreda osnovne škole. Tijekom ovog tjedna pripremit 鎒 se plan provo餰nja nastave za u鑕nike koji udovoljavaju predlo緀nim kriterijima (detalji pod Opširnije), a o organizaciji rada bit 鎒te na vrijeme informirani preko razrednih u鑙telja.

Molimo vas da se upoznate s uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja koje se nalaze u prilo緀nim dokumentima.

Posebno izdavajamo sljede鎒 preporuke:

• Preporu鑑 se ostanak kod ku鎒 djece s kroni鑞im bolestima (respiratornim, kardiovaskularnim, dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djece s ve鎖m tjelesnim/motori鑛im ošte鎒njima) kao i djece 鑙ji roditelji/skrbnici ili uku鎍ni imaju jednu od navedenih bolesti.
  • Poti鑕 se ostanak kod ku鎒 sve djece za koju se to mo緀 osigurati skrb kod ku鎒, s obzirom da broj djece u školama mo緀 biti takav da se mjere fizi鑛og razmaka u tim kolektivima ne鎒 mo鎖 poštovati.
  • Roditelji/skrbnici dovode i odvode djecu u škole tako da, ako je ikako mogu鎒, ne ulaze u ustanovu osim u krajnjoj nu綿i, ve dolaze do ulaza pri 鑕mu zadr綼vaju distancu od najmanje 2 metra u odnosno na druge roditelje/skrbnike i djecu.
  • U鑕nik dolazi i odlazi iz škole sa školskom torbom, ako nije omogu鎒no zadr綼vanje torbe u školi, te svoju opremu i pribor ne dijeli s drugim u鑕nicama.
  • Roditelj/skrbnik dovodi i odvodi dijete iz ustanove na na鑙n da je u pratnji jednog djeteta uvijek jedna odrasla osoba/roditelj/skrbnik.
  • Kada je god mogu鎒, u pratnji pojedinog djeteta uvijek je ista osoba ili se izmjenjuju dvije odrasle osobe.
  • Kada god je mogu鎒, u pratnji djeteta treba biti odrasla osoba koja 緄vi u istom ku鎍nstvu s djetetom te upravo ona osoba koja je, u odnosu na druge osobe koje bi mogle dovoditi i odvoditi dijete, uklju鑕na u takav tip dnevnih aktivnosti da je njena mogu鎛ost zaraze s COVID-19 najmanja.
  • Kada god je mogu鎒, u pratnji djeteta treba biti odrasla osoba koja zbog starije 緄votne dobi (65 i više godina) ili kroni鑞e bolesti ne spada u rizi鑞u skupinu na obolijevanje od COVID -19.
  • Kada god je mogu鎒, djecu iz svake odgojno-obrazovne skupine dovode i odvode roditelji/skrbnici u zasebno prethodno dogovoreno vrijeme razli鑙to za svaku odgojno-obrazovnu skupine, s razmakom od najmanje 10 minuta izme饀 dvije odgojno-obrazovne skupine.
  • Roditelji se ne okupljaju na ulazu.
  • Roditelji/skrbnici ne dovode niti odvode djecu iz ustanova niti ulaze u vanjske prostore (dvorište, vrt, igralište) i unutarnje prostore ako imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zara緀ni s COVID-19 ili su u samoizolaciji.
  • Roditelj/skrbnik potvr饀je pisanom izjavom ravnatelju ustanove prije uklju鑙vanja djeteta u ustanovu da dijete nema simptome i bolesti, odnosno da nije u riziku, te da se radi o djetetu s oba zaposlena roditelja i to da je roditelj upoznat s Uputama HZJZ-a u cjelini