Osnovna škola Ivana Kukuljevića Belišće

Priloženi dokumenti:

"VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 2"

VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 3

GRAD BELIŠĆE

Božićna čestitka iz PŠ Veliškovci
Autor: Tomislav Milić, 19. 12. 2019.

Ovako su učiteljice razredne nastave dočarale predbožićno raspoloženje u školi, kako bismo svi uživali u nadolazećem blagdanskom vremenu koje ćemo po završetku posljednjeg nastavnog dana provoditi s našim najmilijima.

U školskoj knjižnici je također božićno raspoloženje :)
Pogledajte ovdje: https://knjiznicaosveliskovci.wordpress.com/2019/12/10/predbozicni-duhovi-u-knjiznici/

Unatoč prelijepim ukrasima u školi, ipak bismo željeli naglasiti da, iako Božić neupitno dolazi i ove godine, dobra djela ne započinju u prosincu i ne završavaju u siječnju.

Većina nas je odavno prestala vjerovati u Djeda Mraza. Međutim, kako djeca uče od nas, itekako i mi učimo od njih te znamo da se božićno slavlje ne mjeri brojem ljudi na okupu niti brojem poklona.

Mnogi od nas ni ovog Božića ne žele ništa. Žele samo da obitelji budu na okupu, da na taj dan nitko ne gleda u ekran i da ne razmišljamo o novcu, školi ni poslu.

Zaista, ako odlučimo nekoga usrećiti nečime, hoće li to biti neki predmeti umotani u ukrasni papir ili ukrasnu kutiju s mašnom -  ili ćemo zaista posvetiti vremena, u vremenu u kojem nemamo dovoljno vremena, kalo bismo zaista nekoga usrećili?
Kako? Vrlo jednostavno. Radeći sve što je u našoj moći da na druge prenesemo svoje dobro raspoloženje i radost zbog uživanja u sitnicama.

Umjesto jurnjave po trgovinama i dugotrajne potrage za savršenim poklonima, dozvolite nam da vam prenesemo ono što smo naučili iz anonimnog pisma jedne učiteljice.

“Dragi roditelji, znam da u ovo doba godine postoji pritisak da stvorite savršen i čaroban Božić. Znam da im želite dati čaroliju Djeda Mraza i osigurati da on donese najbolje darove, što ponekad znači i stres za vas, ali pišem ovo kako bih vam otkrila jednu tajnu. Pišem ovo kako bih vam rekla da mi vaše dijete priča o božićnim praznicima svakog siječnja kada dođe natrag u školu. Djeca mi pričaju o danima kada ste svi bili zajedno kod kuće i gledali televiziju. Pričaju mi o šetnji po najvećoj zimi […]. Pričaju mi kako su bili kod bake i kako su bili uzbuđeni kada ste došli po njih s posla. Pričaju mi kako ste im dopustili da se ušuškaju s vama u krevet. Pričaju mi o tome kada ste kartali […]. Pričaju mi o tome kada ste za proslavu Nove godine išli k prijateljima i pustili ih da budu budni do ponoći. Pričaju mi kako su voljeli biti u pidžamama cijeli dan, a drugi dan išli na izlet. Spominju svoje darove, ali za njih Božić predstavlja vas, vašu ljubav, vaše vrijeme, rutine i sigurnost. Vi ste njihova najdraža stvar!“

Dakle, bit Božića nije u onome što je ispod božićnog drvceta, već u onome što je oko njega.

Želimo vam sretan Božić i novu 2020. godinu.

Pozdrav iz PŠ Veliškovci