Zavr筺ica projekta 萯tajmo zajedno - 鑙tajmo zaboravljene knjige
Autor: Dajana Vinkovi, 4. 4. 2016.

U petak, 1. travnja u鑕nici 4.C i 4.D razreda posjetili su Zagreb u sklopu projekta 萯tajmo zajedno – 鑙tajmo naglas: zaboravljene knjige zajedno sa knji緉i鑑rkom Marijom Ajdukovi, njenom pripravnicom Tamarom Jozinovi i u鑙teljicom Anitom Korov. Projekt se provodi pet godina od 鑕ga 鑕tiri godine na nacionalnoj razini.

Potporu projektu daje i  Hrvatska udruga školskih knji緉i鑑ra. U sklopu projekta grupa 鑙ta鑑 je imala zadatak što originalnije i kreativnije predstaviti djelo Edmonda de Amicisa Srce. Knjiga se 鑙tala tijekom cijele godine zajedni鑛i naglas, najviše u školskoj knji緉ici, a ponekad  u razredu ili školskom dvorištu. U 鑙tanju su sudjelovali svi redom, a osim knji緉i鑑rke i u鑙teljica, knjigu je 鑙tala i pedagoginja Dajana Babli, vjerou鑙teljica Vanesa Šeri te nastavnik povijesti Leonardo Rold. Nakon 鑙tanja, vodio se razgovor o pro鑙tanom te su djeca nastojala roman što bolje razumjeti i izvu鎖 pouke i najbolje dijelove. Tako je nastao monolog koji je sastavila knji緉i鑑rka i koji se predstavio na završnici u Nacionalnoj i sveu鑙lišnoj knji緉ici u Zagrebu. Na iznimno zanimljivoj sve鑑nosti nastupali su  i Jozo Bozo i Siniša Cmrk, a nastupala su djeca iz cijele Hrvatske. Uz monolog, koji je pratio glazbeni zapis iz istoimene talijanske serije, na predstavljanju je prikazana i naslovnica knjige, koju je likovno izradila Lidija Lovren鑙, nastavnica likovne kulture. Monolog su izvele u鑕nice Ivana Šimi i Dora Ledinš鎍k, no sudjelovala su i ostala djeca (njih 12), koja su ih bodrila iz  publike. Na završnici je sudjelovalo 39 škola iz cijele Hrvatske, a naša je škola bila jedina iz naše 畊panije i dobila je pohvale te su djeca dobila priznanja i prigodne poklone.