Lino vi筫bojac
Autor: Dajana Vinkovi, 22. 2. 2016.

U osnovnoj školi Ivana Kukuljevi鎍 Beliš鎒 odr綼n je Lino višebojac na sveop鎢 radost djece u školi kojima je to zna鑙lo razbijanje svakodnevne školske rutine u鑕nja. Lino je projekt koji sponzorira Podravka i Sportske novosti i hvalevrijedni je doprinos sportu, kulturi i promicanju zdravog na鑙na 緄vota me饀 mladima. Tvorac ove ideje je naš legendarni nogometaš Zvonimir Boban, a cilj ove manifestacije je spajanje kulture i sporta te njegovanje zdravih navika djece te razvijanje kreativnog stvaralaštva.

Lino je posjetio i školu u Beliš鎢 18. velja鑕 2016. godine. U uvodnom dijelu programa, djeca su pokazala svoje najbolje plesne to鑛e te recitatorska i pjeva鑛a umije鎍, a cijeli je program vodio vrlo zabavan i motiviraju鎖 voditelj Roberto Ani uz potporu medvjedi鎍 Line na radost djece. Na scenu su izašli uz medvjedi鎍 Linu i naši poznati sportaši rukometašica Selena Miloševi i nogometaši Ivica Grnja i Zoran Ratkovi. Nakon otpjevane himne Line višeboja i uvodnog pozdrava ravnatelja Darka Kova鑑 i dogradona鑕lnika Beliš鎍 Domagoja Var緄鎍, nastupali su redom: pjeva鑛i zbor pod vodstvom zborovo餰 甧limira Suši鎍 s pjesmama Dobrodošli prijatelji i Vedro pjevajmo, recitacija pjesme Svijet po mom koju su napisali u鑕nici 4.a razreda s u鑙teljicom Jasminkom Jutriša i recitirale u鑕nice Lorna Mostina i Naomi Suši, recitacija pjesme Pismo Vukovaru koju je izvela Una Lazi, u鑕nica 3.a razreda s u鑙teljicom Jasnom 萶rdaš, plesna to鑛a Kung Fu u鑕nika 4.d razreda s u鑙teljicom Anitom Korov, plesna to鑛a Zumba-Lento u鑕nika 5.c razreda s u鑙teljicom Karmen Soldo. Najbolji sastav na temu Svijet po mom napisala je i pro鑙tala u鑕nica Iskra Kopi iz 7.c razreda s mentoricom Vesnom Liker-Dojki.

Sportski dio natjecanja uklju鑙vao je u鑕nike i u鑕nice od petog do osmog razreda i to iz svakog razreda tri djevoj鑙ce i tri dje鑑ka u disciplinama skok u dalj, izvo餰nje slobodnih udaraca u košarci, nogometu i rukometu te u disciplinama potezanja u緀ta, štafeta tr鑑njem, skakanje u vre鎍ma i štafeta tr鑑njem u ote綼nim uvjetima. Ekipe u鑕nika od prvog do 鑕tvrtog razreda natjecali su se u disciplinama potezanja u緀ta, štafeta tr鑑njem i skakanje u vre鎍ma. Na tribinama su navijali svi ostali u鑕nici sa svojim razrednim nastavnicima te su izradili razne šarene i maštovite transparente i atmosfera je bila izvrsna. Pobjedni鑛i pehar odnijeli su Aurora Jurkin i Fran Štoki koji 鎒 鎒 zastupati svoju školu u finalu Line u Koprivnici.

Nakon odr綼nog natjecanja, u knji緉ici škole pripremljena je zakuska i nastavljeno je le緀rno dru緀nje sudionika natjecanja, voditelja, djelatnika škole i sportaša. U opuštenom razgovoru naši su sportaši odgovarali na pitanja u鑕nika – novinara Luku Grgi鎍, Patricije Maršal i Jana Jerbi鎍 i otkrili im sve što ih je zanimalo iz svijeta sporta, njihovih sportskih karijera i na鑙na 緄vota.

Nakon svih lijepih doga餫ja i velikog pozitivnog iskustva vezanog uz ovu manifestaciju, mo緀mo sa sigurnoš鎢 re鎖 da svaka škola treba u sklopu svog rada s djecom svakako imati ovakvu aktivnost barem jednu godišnje jer je povratna informacija izvrsna, a u鑕nici su u緄vali.