Green day - Zeleni dan
Autor: Dajana Vinkovi, 9. 4. 2015.

Povodom Dana Svetog Patrika u našoj smo školi obilje綼vali smo ''GREEN DAY - ZELENI DAN". U utorak (17.03.) u ''ZELENOM DANU'' sudjelovali su u鑕nici i djelatnici Mati鑞e škole Beliš鎒 i Podru鑞ih škola Veliškovci i Vinogradci.

Ovaj projekt imao je za ciljeve:

1. popularizirati tradicije zemalja engleskog govornog podru鑚a (Irska),

2. ekološki osvijestiti u鑕nike/u鑕nice  o potrebi recikliranja otpada,

3. pripremiti za dolazak prolje鎍;

Na taj dan polaznici  i djelatnici škole obukli su se (tko je mogao i 緀lio) u zelene boje, razredi su mogli sudjelovati u dvije vrste natjecanja:

- ukrašavanje najzelenije u鑙onice (prema kriterijima komisije)

- najzeleniji razred (po broju ''zelenih'' u鑕nika/u鑕nica)

Teme ukrasa bile su Irska, sveti Patrik, ekologija, prolje鎒.

U sklopu gra餫nskog odgoja i u suradnji s gradskom tvrtkom ''Kombel'' pripremili smo tematski pano o recikliranju. Tom prigodom došla je kod nas direktorica tvrtke ''Kombel''-  gospo餫 Marina Novoselnik i zajedno sa našim ravnateljem, Darko Kova鑕m, podijelili su najmla餴m u鑕nicima i u鑕nicama informativne  letke o recikliranju.

Pod odmorima (zahvaljuju鎖 nizu anga緄ranih osoba i Kazalištu Beliš鎒) svirala je irska glazba.

Pod velikim odmorom u OŠ Beliš鎒 nastavnice Karmen Soldo, Anita Korov i Vanesa Šeri pou鑑vale su i plesale irski ples zajedno sa djecom. U OŠ Beliš鎒 u mlije鑞oj kuhinji dijelilo se zeleno vo鎒.

Osim toga, u knji緉ici OŠ Beliš鎒 i u u鑙onici informatike u PŠ Veliškovci prikazivane su snimke irskog plesa ''Riverdance''.

Uz to sve,  skupina ''Globe'' i u鑕nice 7.C ukrašavale su lica djece bojama za lice (motivi cvije鎍 i djetelina);

Gospodin Goran Dojki鎧abilje緄o je  slikama naš zajedni鑛i  rad i dan.

U petak (20.03.) je dodjela diploma i nagrada za najzelenije razrede i najzelenije u鑙onice.

Nagrade je osigurao ravnatelj škole.Organizatorice  projekta ''GREEN DAY- ZELENI DAN'' bile su nastavnice engleskog jezika i likovne kulture, Lidija Lovren鑙, a voditeljice projekta mgrAnna Maria Popovi i Tanja Vu鑛ovi.

Dojmovi jedne od voditeljica: ''bilo je zeleno, zeleno, GREEN! Oduševljena sam idejama i  trudom kolegica nastavnica. Djeca i nastavnice su se stvarno potrudile i drago mi je bilo vidjeti da su ih i njihovi roditelji podr綼li u tome (odje鎍 i ukrasi od ku鎒). Sretna sam da smo kao stru鑞i aktiv engleskog jezika napokon ostvarile Dan Svetog Patrika i da bi i Irska kao jedna od zemalja govornog podru鑚a stvarno zacrtala svoj oblik u mislima i srcima naših u鑕nika/u鑕nica. Vidjela sam da je kod nekih to uspjelo! Prekrasan je osje鎍j vidjeti vrijednu, nasmijanu i (ovaj put) zelenu djecu i toliko anga緄ranih nastavnica/ka.

4. D razred sa svojom razrednicom Karmen Soldo sigurno bi rekli ''dobro je 鑙niti dobro'' ja samo dodajem da''dobro je raditi ovakav projekt zajedno''. Ponovit 鎢 i rije鑙 kolegice Vanese Šeri: ''ništa bez vas!''. Više 鎒 re鎖 same slike!''

Ovim putem od srca zahvaljujemo svima i svakom posebno na prekrasnim idejama, velikom trudu i sudjelovanju u ''ZELENOM DANU'' i ''DANU SVETOG PATRIKA''.

Posebice zahvaljujemo:

- ravnatelju (na odobrenju projekta i nagradama),

- Tanji Vu鑛ovi i Lidiji Lovren鑙 (na dodatnom radu i provedbi projekta),

- Lovorki Kopi i u鑕nicima/u鑕nicama iz komisija: Mirni Markovi, Svenu Kopjaru, Heleni Pavokovi, Dunji Cveni, Korini Sinkovi, Luciji Špoljari (na radu u komisiji),

- gospo餴 Marini Novoselnik i ''Kombelu'' (na suradnji i informativnim letcima i posjetu škole),

- Kazalištu Beliš鎒, gospo餴 Silvi Kifer i Zvonimiru Ivekovi鎢 (za posudbu razglasa),

- Goranu Dojki (na strpljivom slikanju u dvije smjene),

- Mariji Šar鑕vi i 甧limiru Suši (na glazbi),

- kolegama iz PŠ Veliškovci i Nevenu Vrankovi鎢 (na popravku razglasa),

- Hrvoju Dra緀novi i Moreni Gubi (na puštanju glazbe),

- Mariji Ajdukovi i Dajani Babli (na pomo鎖 oko projekcija irskog plesa ''Riverdance''),

- Lidiji Tivanovac i njenoj skupini ''Globe'' (na ukrašavanju lica pod odmorima);

Svima još jednom najljepša ''HVALA'' & ''THANK YOU''.

Anna Maria Popovi