Nastavak suradnje izme饀 ameri鑛og veleposlanstva u Zagrebu i na筫 筴ole
Autor: Dajana Vinkovi, 10. 2. 2015.

U petak 8.2.2015. u našoj je školi odr綼n još jedan susret sa predstavnicima ameri鑛og veleposlanstva iz Zagreba. Zahvaljuju鎖 ljubaznosti Marice (Mace) Bahlen, ravnateljice IRC (Information Resource Center) ameri鑛og veleposlanstva u Zagrebu i dodatnom radu nastavnice engleskog jezika gospo餰 mgr Anna Marie Popovi u posjet je došao Christian Wright (Public Affairs Officer), 鑑snik za odnose s javnoš鎢.

U programu ''Meet the American Diplomat'' (''Upoznaj ameri鑛og diplomata'') sudjelovalo je 50-tak u鑕nika i u鑕nica sedmih i osmih razreda Mati鑞e škole iz Beliš鎍 i Podru鑞e škole iz Veliškovaca.

Glavni ciljevi ovog jezi鑞o-kulturnog doga餫ja su bili omogu鎍vanje u鑕nicima i u鑕nicama susret s ameri鑛im diplomatom i predstavnicima ameri鑛og veleposlanstva u Zagrebu, vje綽anje usmene komunikacije s izvornim govornikom, upoznavanje s ameri鑛im engleskim, kulturom i motiviranje u鑕nika i u鑕nica za u鑕nje (jezika i op鎒nito).

Djecu su u školskoj knji緉ici do鑕kale krafne i ukrasi u obliku srca (rad nastavnica engleskog jezika: Tanje Vu鑛ovi i Anna Marie Popovi i njihovih u鑕nika), a goste su, osim ravnatelja Darka Kova鑑, školske pedagoginje Dajane Babli i nastavnica engleskog jezika Inge Jurline i Jadranke Mesi, do鑕kali sudionici u  ritmu ''sambe'' i u ozra鑚u karnevala i Valentinova. Neki 鑑k i pod maskama i perikama.

Kao iznena餰nje, talentirana u鑕nica Meri Andrakovi hrabro je otpjevala pjesmu ''I will survive''. Simpati鑞i predstavnici ambasade rado su odgovarali na raznovrsna pitanja osnovnoškolaca. Izme饀 ostalog, prisutni su mogli saznati odgovore na pitanja kao što su: ''Koliko jezika govorite?'', ''Koji je Vaš hobi?'', ''Koju poznatu osobu ste upoznali?'', ''Je li teško dobiti vizu za SAD?'', ''Je li to Vaš posao iz snova?'', ''Što je potrebno da bi netko postao diplomat?'' i drugo.

Ovaj zanimljiv susret i jezi鑞u priliku za u鑕nike i u鑕nice viših razreda završila je plesna to鑛a ''sambe'' koju je izveo gost Christian Wright koji je ne samo ameri鑛og nego i brazilskog podrijetla.

Nakon razmjene simboli鑞ih darova, predstavnici ameri鑛og veleposlanstva u pratnji predstavnika škole uputili su se na susret sa dogradona鑕lnicom grada Beliš鎍, gospo餺m Ljerkom Vu鑛ovi i u kratak posjet Gradskoj knji緉ici i 鑙taonici. Na policama ameri鑛og dje鑚eg kutka (''American baby corner'') gosti su mogli prepoznati svoje poklon knjige od posljednjeg posjeta Beliš鎢 kada su nastavnice engleskog jezika organizirale ''Scary story time'' u suradnji sa Gradskom knji緉icom u sklopu mjeseca knjige i akcije ''萯tajmo zajedno''.

Doga餫j je slikama zabilje緄o Goran Dojki kojemu ovim putem, zajedno sa svima koji su aktivno sudjelovali i doprinijeli organizaciji ovoga susreta, od srca zahvaljujemo na nezaboravnim trenucima. HVALA & THANK YOU!

Anna Maria Popovi

Više na: