萯tajmo zajedno na engleskom - Scary story time
Autor: Dajana Vinkovi, 29. 10. 2014.

Povodom popularizacije 鑙tanja, koja se 23. listopada provodi u cijeloj Hrvatskoj, a sve u sklopu Mjeseca hrvatske knjige, nastavnice engleskog jezika su u suradnji s Gradskom knji緉icom i 鑙taonicom Beliš鎒 organizirale Scary story time. Na taj dan obilje綼va se jednodnevna akcija „萯tajmo zajedno“ kojom se promovira 鑙tanje. Ovaj puta je to zajedno s nastavnicama engleskog jezika iz naše škole koje su potaknule u鑕nike da napišu nekoliko strašnih pri鑑 na engleskom jeziku.

Voditeljica projekta je nastavnica engleskog jezika Anna Maria Popovi, a na zanimljivu ideju pisanja pri鑑 došla je nastavnica Inga Jurlina. U projektu su sudjelovale i nastavnice Jadranka Mesi i Tanja Vu鑛ovi, ali i nastavnica likovnog Lidija Lovren鑙 koja je zajedno s likovnom grupom izradila duha kako bi ugo餫j bio potpun. Zanimljivost ovog doga餫nja je posjet  鑜anova ameri鑛og Veleposlanstva iz Zagreba koji su došli podr綼ti 鑙tanje na engleskom i pokazati 鑙me se sve bave marinci koji su ina鑕 zaposleni u Veleposlanstvu. Ciljevi ove zanimljive akcije su obilje綼vanje Mjeseca knjige, upoznavanje s obilje緅ima strašnih pri鑑 u dje鑚oj knji緀vnosti, vje綽anje sposobnosti govora, javnog nastupa i glasnog 鑙tanja na engleskom jeziku te vje綽anje sposobnosti razumijevanja slušanjem.

Svoje "scary" pri鑕 su napisali i predstavili:

Rebeka Sinkovi i Ivana Torjanac, 7.e - "The train"

Dora Bere鑙, 7.c - "A haunted house"

Marija Šeri, 7.c - "An old woman"

Inga Jutriša, 8.a - "A Creepy Party"

Mirna Kozina, 8.e - "A Different Morning"

Leon Lešnjakovi, 8.a - "Scary Feelings"

Barbara Bebeši, 8.b - "Lucy and the Red Rose"

Ena Vu鑛ovi, 8.e - "The Ghost from Ireland"

Lana Nikoli, 8.c - "A Scary Journey"

Lucija Grguri, 8.d - "Murdering a Ghost"

Nikolina Vorih, 8.e - "The Creature from the Attic"