Uskrs u na筼j 筴oli
Autor: Dajana Vinkovi, 10. 4. 2014.

Povodom Uskrsa, u srijedu, 9.travnja u鑕nici 6.c razreda poklonili su dvije lutkarske predstave na engleskom jeziku i 鑙tanje pri鑕 na hrvatskom jeziku u鑕nicima 4.razreda i djeci iz Dje鑚eg vrti鎍 Masla鑑k. Na zanimljivu ideju došla je nastavnica Anna Maria Popovi uz prijedlog  u鑕nika 6.c razreda Darija Torjanca da se osmisli lutkarska predstava.

Ciljevi ovog zanimljivog dru緀nja bili su obilje綼vanje blagdana Uskrsa, vje綽anje 鑙tanja i govorenja na engleskom jeziku, razvijanje sposobnosti razumijevanja slušanjem, razvijanje kazališnih sposobnosti, organizacije predstave, izrade i pripreme igra鑑ka, ukrasa i 鑕stitki, vje綽anje 鑙tanja na hrvatskom jeziku, razvijanje zajedništva i brige oko mla餰 djece.

Djeca iz Dje鑚eg vrti鎍 Masla鑑k, skupine Medvjedi鎖 i Kiki鎖 imali su cilj posjetiti našu školu, zajedno s u鑕nicima naše škole obilje緄ti blagdan Uskrsa, razvijati sposobnosti razumijevanja slušanjem pri鑑 na engleskom jeziku uz pomo igra鑑ka i lutki, razvijati sposobnosti razumijevanja slušanjem pri鑕 na hrvatskom jeziku, ali i dru緄ti se i u鑙ti od druge djece.

Autorica prve predstave 7 days till Easter - 7 dana do Uskrsa je Marija Šeri. U predstavi glume: Veronika Baruši, Ines Radovi, Marija Šeri, Dario Torjanac i Lara Zanoški. Autor druge predstave Around the world before Easter - Oko svijeta prije Uskrsa je Dino Grguri. U predstavi glume: Dominik Alošinac, Dino Grguri, Antonio Mijatovi, Mislav Pocrni i Petar Rosi. Pri鑥 na hrvatskom jeziku Pogodi koliko te volim ( autor Sam McBratney) 鑙tali su: Dora Bere鑙, Lea Glasovac, Sven Maši, Ivan Mitrovi, Petar Panduri, Leonarda Špoljari i Erik Vinogradac. Pomo鎛ici su bili: Ivan Bili, Robert Kubik, Sara Sabljak i Tina Štrok.

Na kraju dru緀nja jedni drugima po緀ljeli su Happy Easter! smiley