14.velja鑕 - Dan zaljubljenih
Autor: Dajana Vinkovi, 13. 2. 2014.

Valentinovo je dan kada se svugdje u svijetu slavi ljubav. I dok se u Hrvatskoj djevojke izvodi na romanti鑞e ve鑕re i daruje nekim simboli鑞im poklonom, u nekim dijelovima svijeta su obi鑑ji ipak malo druga鑙ji. Otkrivamo kako razli鑙ti narodi slave ovaj lijep dan, a mo綿a od njih i vi dobijete neku zanimljivu ideju.

Ah, ti romanti鑞i Francuzi

Francuzi slove kao jedna od najromanti鑞ijih nacija na svijetu. A kako i ne bi bili kad imaju predivni Pariz u kojem je svaki korak romanti鑑n... No, oni na Valentinovo tradicionalno odlaze u Saint-Valentin u pokrajini Indre gdje bra鑞i parovi obnavljaju zavjete. Uz neodoljivi francuski šampanjac romantika je neizostavna, a u ovom malom selu Valentinovo traje 鑑k nekoliko dana, no ne znamo da li su razlog tome ceremonije oko sve鑑nosti ili šampanjac, ali znamo da je ovo itekako primjenjivo i kod nas.

Ljubavna pisma iz Italije

Grad u 鑙jim se zidinama još uvijek krije strast Romea i Julije, Verona, u Italiji je simbol ljubavi i romanse. Osim što romanti鑞i Talijani svojim partnerima pišu ljubavna pisma, pisma se šalju i Juliji. Vi ne morate slati pismo Juliji, ali bilo bi romanti鑞o kada bi vam vaš dragi umjesto sms poruke poslao ljubavno pisamce... Ipak, ako 緀lite pisati Juliji u nadi da 鎒te pospješiti svoj ljubavni 緄vot, adresa je: Club di Giulietta - The Juliet Club, via Galilei 3, 37100, Verona.

Japanska 鑟kolada

I dok u ve鎖ni svijeta muškarci razbijaju glavu s time što pokloniti djevojci, u Japanu stvari funkcioniraju obrnuto. Sve slobodne Japanke prijateljima, nadre餰nim muškarcima i kolegama na poslu poklanjaju 鑟kolade. Mo緀te li samo zamisliti taj 鑟koladni dan u uredu? Nekako bi se rado barem na trenutak prebacile tamo! Slobodne djevojke u vrijeme Valentinova poklone daruju i onima koji im se svi餫ju, ali nakon mjesec dana 鑟kolada se vra鎍, naime tada muškarci 緀nama poklanjaju bijelu 鑟koladu i slave White Day. Ok, mi definitivno 緀limo u Japan!

Vo鎛i dan u Singapuru

Prema kineskom kalendaru, Valentinovo se slavi 15. Dan nakon Nove godine. Sve slobodne 緀ne u potrazi za ljubavi na naran鑕 upisuju svoje brojeve telefona i bacaju ih u rijeku, a muškarci ih vade iz vode i jedu. Mi se samo nadamo da prije toga ipak zapišu i broj.

U Finskoj se svi vole

Finci Valentinovo zaista slave u velikom stilu. Za njih to nije dan ljubavi nego Dan prijateljstva. Svojim prijateljima i dragim ljudima šalju anonimne poruke u kojima ispisuju svoje osje鎍je i najljepše 緀lje, a nakon toga osobe koje su dobile poruke naga餫ju tko im ih je poslao.

Nadamo se da 鎒te ideje iz svijeta mo鎖 primijeniti i kod nas, a ako niste u mogu鎛osti budite tradicionalni jer i onako je u cijeloj pri鑙 ljubav najva緉ija.

Izvor: index.hr