NE govoru mr緉je na internetu - Dislajkam mr緉ju
Autor: Dajana Vinkovi, 18. 1. 2014.

S internetom smo dobili nešto pozitivno i nešto loše. Mo緀 biti potpora u鑕nju, put u novi prostor. No, ve鎖na djece se ne koristi njime za edukaciju.  Zbog toga je pokrenuta nacionalna  kampanja Ne govoru mr緉je na internetu sa slu綽enim spotom Dislajkam mr緉ju, kojom se Ministarstvo socijalne politike i mladih priklju鑙lo online kampanji Vije鎍 Europe No Hate Speech Movement.

Kampanja na nacionalnoj razini trajat 鎒 od rujna 2013. do prosinca 2014. godine, sukladno akcijskom planu aktivnosti.

Ciljane skupine Kampanje u Republici Hrvatskoj su:

• djeca i mladi koji šire govor mr緉je,
  • djeca i mladi pogo餰ni govorom mr緉je,
  • šira javnost.

Pojedine aktivnosti Kampanje usmjerit 鎒 se prvenstveno na djecu i mlade u dobi od 13. do 19. godina (aktivnosti koje se planiraju provoditi u školama), a ostalim aktivnostima obuhvatit 鎒 se šira populacija djece i mladih.

Kampanjom 鎒 se ukazivati na negativne posljedice govora mr緉je na internetu te posljedice diskriminatornog i neprihvatljivog izra綼vanja, koje mo緀 poticati na diskriminaciju te voditi širenju stereotipa i predrasuda u javnosti.

Aktivnostima Kampanje tako餰r 鎒 se poticati na poštivanje ljudskih prava i uva綼vanje razli鑙tosti kojima je osnova nacionalno podrijetlo, rasna i etni鑛a pripadnost, boja ko緀, ekonomski status/imovinsko stanje, spol, rodni identitet, spolna orijentacija i drugo.