Misionar s Madagaskara posjetio na箄 筴olu
Autor: Dajana Vinkovi, 18. 10. 2013.

U srijedu, 16.listopada obilje緄li smo Dane kruha i Svjetski dan hrane. Tom prigodom našu je školu posjetio misionar p. Ante Šiško, redovnik Misijske Dru綽e Duha Svetoga, "Spiritanci". Pater Šiško je bio višegodišnji misionar na Madagaskaru, a trenutno vrši du緉ost 緐pnika 緐pe Podvinje kraj Slavonskog Broda.

Zajedno sa 緐pnikom, fra Brankom Janji鎒m, posjetio je našu školu koja je obilje綼vala Dane kruha s naglaskom na Misijski dan i 鑙njenicu da nemaju svi kruha. P. Šiško je posvjedo鑙o svoje iskustvo rada s djecom ulice na Madagaskaru, njihovom skromnom i jednostavnom 緄votu, koji je ipak ispunjen radoš鎢 i vjerom da se Bog neprestano brine za njih, makar imali samo dva obroka ri緀 dnevno. Naglasio je kako iskustvo dijeljenja postaje nepresušni izvor radosti, i kako su ga to nau鑙la upravo djeca ulice ve prvoga dana svog boravka na Madagaskaru koji je jedan od deset najsiromašnijih zemalja svijeta. Zamolio je u鑕nike da ne bacaju hranu, nego da je dijele, jer i me饀 nama postoje oni koji su gladni toga istoga kruha. Poru鑙o je u鑕nicima da smo svi mi misionari, a naša škola, 緐pa i grad je naša misija.

Odba鑕nih, siromašnih i usamljenih ima i me饀 nama, zato im svojom brigom treba posvjedo鑙ti Isusovu ljubav prema svima.