presko膷i na sadr啪aj

Osnovna 筴ola Ivana Kukuljevi鎍 Beli规e

Login
 

 

 

Prilo緀ni dokumenti:
Upute za ucenike i roditelje.pdf

"VRIJEME JE ZA ㎏OLSKI OBROK 2"

 

PROJEKT: Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (2018/2019.)

Prilo緀ni dokumenti:
VRIJEME JE ZA SKOLSKI OBROK 2.pdf

VRIJEME JE ZA ㎏OLSKI OBROK 3


Prilo緀ni dokumenti:
Kratak opis projekta- za WEB.docx

IDEMO U SREDNJU

 

 

GRAD BELI┢E

 

 

 

Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani doga餫ji

E lektire

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispi筰 鑜anak Po筧lji prijatelju
Rezultati istra緄vanja o iskustvima i pona筧nju djece na Internetu i na dru箃venoj mre緄 Facebook
Autor: Dajana Vinkovi, 4. 10. 2013.

Hrabri telefon i Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba objavili su rezultate istra緄vanja o iskustvima i ponašanju djece na Internetu i na društvenoj mre緄 Facebook, iz kojih se saznaje da 鑑k dvoje od troje djece prije nego što navrši 13 godina 緄vota otvori svoj Facebook profil.

 

Od 93% ispitane djece, koliko ih ukupno ima vlastiti profil, 4 od njih 5 u svojoj obitelji nema pravila o sigurnom korištenju te društvene mre緀. Primje鎒na je gotovo stalna uklju鑕nost djece na Facebooku (84% njih je dostupan internet i Facebook na mobitelima) – pokazuju rezultati istra緄vanja o iskustvima i ponašanjima djece na internetu i na društvenoj mre緄 Facebook, koje je proveo Hrabri telefon s Poliklinikom za zaštitu djece grada Zagreba ove godine.

Na uzorku od 1489 djece u Hrvatskoj u osnovnim i srednjim školama, koliko ih je sudjelovalo u ovom istra緄vanju u dobi od 11-18 godina, pokazalo se kako gotovo polovica djece pregledava svoje Facebook profile za vrijeme nastave te da svako peto dijete na Facebooku provodi više od tri sata dnevno. Ve鎖na ispitane djece ima izme饀 300 i 500 „prijatelja“ na svom profilu, a u slu鑑ju da ih nepoznata osoba pozove na susret, 18% djece navodi kako bi mo綿a pristalo na鎖 se, dok se 8% djece ve našlo u takvoj situaciji i otišlo samo na sastanak. Osim ispitivanja iskustava djece na društvenoj mre緄 Facebook, ovo istra緄vanje obuhva鎍 i njihove do緄vljaje vezane uz korištenje interneta op鎒nito.

„Osobito nam je va綼n dobiveni podatak kako bi 95% djece najradije provodili svoje slobodno vrijeme dru緀鎖 se s prijateljima ili u slobodnim aktivnostima i sportu, a zapravo svako peto dijete provodi više od 3 sata dnevno na Facebooku. Ovi rezultati upu鎢ju na potrebu djece da im omogu鎖mo i druge oblike provo餰nja slobodnog vremena u dru緀nju s vršnjacima. Nadalje, što se ti鑕 Facebooka, izlo緀nost nasilju na toj društvenoj mre緄 je naj鑕š鎍 kod djece stare 15 do 16 godina; 鑕š鎒 su 緍tve djevoj鑙ce (60%), a po鑙nitelji dje鑑ci (60%). Svako peto dijete je nekoliko puta ili 鑕sto primilo uvredljive poruke putem Facebooka. Iako je i kod djece 緍tava i kod po鑙nitelja nasilja, u odnosu na djecu koja nemaju to iskustvo, na餰no više simptoma depresivnosti, tjeskobe i neprihvatljiva ponašanja, kod djece koja su istovremeno i 緍tve i po鑙nitelji nasilja dobivene su najizra緀nije emocionalne i ponašajne poteško鎒.“ –prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander, ravnateljica Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba.

Hrabri telefon je u suradnji s partnerom, iStudiom, koji je specijalizirana kompanija za društvene medije, razvio Facebook aplikaciju namijenjenu prvenstveno educiranju roditelja o na鑙nima na koje mogu pomo鎖 djeci da se zaštite na Facebooku. Aplikacija roditeljima na jednostavan na鑙n omogu鎍va uvid u na鑙ne kako Facebook mo緀 biti koristan kada se pravilno koristi, ali i što je potrebno u鑙niti da bi se prevenirale ne緀ljene posljedice. Aplikacija se mo緀 preuzeti s Facebook stranice Hrabrog telefona http://www.Facebook.com/HrabriTelefon.

„Razvili smo jednostavnu Facebook aplikaciju unutar koje korisnici mogu prona鎖 upute o zaštiti privatnih podataka te se informirati ne samo o prijetnjama ve i  pozitivnim u鑙ncima najpopularnije svjetske društvene mre緀 Facebook. iSTUDIO se rado uklju鑥je u humanitaran rad i nastojali smo našim znanjem u podru鑚u digitalnog marketinga doprinijeti zaštiti, danas predostupne privatnosti djece i roditelja“. – Andrej Virant Sadikovi, Account Manager, iSTUDIO.

„Hrabri telefon 鎒 uskoro i pilotirati projekt kojemu je cilj stvoriti sna緉u mre緐 podrške u školskoj zajednici – upoznati i djelatnike škola i djecu s posljedicama cyberbullyinga, ali i koracima koje mogu poduzeti da svoju zajednicu u鑙ne sigurnijom.“ – Hana Hrpka, prof. predsjednica udruge Hrabri telefon.

Izvor: skole.hr





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispi筰 鑜anak Ispi筰 鑜anak | Po筧lji prijatelju Po筧lji prijatelju ]
presko膷i na navigaciju